• Spojená škola sv. Jána Pavla II. ako jediná v Poprade získala nórsky grant na projekt Využívaj energiu ekologicky!

Zistite, čo je nové na našej škole
        • Sme za život

Nasledovaním vzoru patróna našej školy, sv. Jána Pavla II., sme aj my za život. Za život a jeho ochranu od počatia. Od jeho úplného začiatku.

Práve dnes 25. 3. 2024 sme s týmto posolstvom šli „do sveta“. Naši siedmaci rozdávali po sv. omši v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie a v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Poprade biele stužky, symbol nevinnosti, čistoty a jemnosti nenarodeného dieťaťa, a odznak so skromným, ale túžobným zvolím malého stvorenia: ...milujem žiť.

• Marec – mesiac knihy

Máme tu marec – mesiac knihy. Pri tejto príležitosti si naši žiaci III. A a IV. A pripravili zaujímavú aktivitu. Každý z nich si doniesol svoju obľúbenú knihu a prezentoval ju ostatným. Cieľom bolo nielen vzbudiť záujem, ale aj motivovať spolužiakov k čítaniu. Vďaka tejto jednoduchej metóde sa žiaci zoznámili s množstvom kníh a zistili, že knihy by sme mali vnímať ako svojich priateľov.

• Biblická olympiáda

V piatok 22.3. sa v priestoroch pastoračného centra Jána Pavla II. v Poprade konalo dekanátne (okresné) kolo Biblickej olympiády v kategórii SŠ. Naše gymnázium reprezentovali:

Natália Misálová IV.A

Júlia Cehuľová III.A

Patrik Pataky II.A

Naše družstvo ziskom 52 bodov obsadilo 1. miesto a postúpilo na diecézne (krajské) kolo

• Duchovná obnova maturantov

V dňoch 18. až 20. marca sa naša štvrtácka trieda spolu s p. kaplánom a triednou učiteľkou zúčastnila duchovnej obnovy v nádhernom prostredí dedinky Ústie nad Priehradou.

Privítali nás aktivisti a animátori Oravského centra mládeže. Dlhá cesta vlakom sa nám oplatila... Čakal na nás bohatý program aktivít s cieľom prehĺbiť náš vzťah k Bohu.

• Pre rodičov a študentov

Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy