• Referencie

• referencie

•

Moje meno je Slavomír Gonda, pochádzam z Popradu a momentálne som študentom 4. ročníka na Technickej univerzite v Košiciach, konkrétne na Ekonomickej fakulte odbor financie, bankovníctvo, investovanie. V tejto recenzii by som chcel napísať niekoľko slov k strednej škole, ktorú som absolvoval. Na základnú školu som chodil do Popradu- Veľkej, ktorá mi poskytla taký základný rozhľad do života. V 9. ročníku som však stále ešte netušil kam na strednú školu. Keďže svojimi výsledkami som patril k tým lepším žiakom, tak som sa rozhodol, že ďalej budem určite študovať na gymnáziu. A tak som sa dostal na Cirkevné gymnázium Pavla Ušáka Olivu v Poprade. Začiatky neboli jednoduché, nakoľko učivo, ktoré sa preberá na gymnáziách je ďaleko rozsiahlejšie ako to, ktoré sa preberá na základných školách, ale všetko sa to dalo bez väčších problémov zvládnuť. Nakoľko sa otvárali 2 triedy, keď som nastupoval do 1. ročníka, nebolo nás príliš veľa , čo bolo podľa môjho názoru lepšie, pretože sme sa všetci medzi sebou poznali a dokázali si medzi sebou s väčšinou vytvoriť perfektné vzťahy. Nebolo to pre mňa jednoduché ani v tom, že na toto gymnázium som šiel bez jediného spolužiaka alebo kamaráta zo základnej školy. Mal som obavy, či zapadnem, či si nájdem tých správnych kamarátov. A našiel som si, dokonca toho najlepšieho, ktorého momentálne mám a tým chcem povedať, že netreba sa báť vyskúšať niečo nové, čo nepoznáme. Na Cirkevnom gymnáziu som prežil hádam tie najlepšie 4 roky svojho života. Prežil som veľa spomienok, na ktoré sa nezabúda, či už so svojimi spolužiakmi, alebo učiteľmi. Rôzne triedne akcie, chaty, oslavy, večierky, stužková, ozveny, dozvuky a samozrejme kopec učenia, to všetko obnáša život študenta na strednej škole. Nakoľko som bol vrcholový športovec a reprezentant SR v karate, tak som mal o to ťažšie to všetko stíhať, ale keď si človek určí priority a ide za svojim cieľom tak nič nie je nemožné. Zhrniem to tým, že Cirkevné gymnázium Pavla Ušáka Olivu nie je ľahká škola, samozrejme sa treba poctivo pripravovať, ale je to škola, ktorá Vám poskytne adekvátne vzdelanie, či už do života, alebo na ďalšie štúdium na Vysokej škole. Je založená na priateľskom prístupe učiteľov, ktorý Vám radi so všetkým pomôžu. Vládne tam skôr taká ako keby rodinná atmosféra a preto sa tam budete cítiť miestami lepšie ako doma. Ak by som sa mal znova rozhodnúť, kam by som mal ísť na strednú školu študovať, určite by som si vybral toto gymnázium a vrelo ho odporúčam všetkým absolventom základných škôl. Je to voľba, ktorú v budúcnosti určite nebudete ľutovať, pretože nie je to len gymnázium, ako každé iné, kde sa preberá kopec učiva, ale je to aj gymnázium, ktoré vám dá svoju pridanú hodnotu.

Slavomír Gonda