• Výchovný poradca

• Výchovná poradkyňa:

• vypočuje vaše problémy
            • snaží sa ich riešiť, pokiaľ o riešenie prejavíte záujem
            • poradí vám pri problémoch osobnostných, či problémoch v učení
            • môže vám sprostredkovať kontakt s odborníkmi

Výchovný poradca je viazaný mlčanlivosťou, a tak o problémoch hovorí len v nevyhnutnej miere a so súhlasom dotknutej osoby.

Výchovná poradkyňa: PaedDr. Zuzana Čerkalová

Konzultačné hodiny:

Pre žiakov: v utorok od 8:00 do 9:40 hod. alebo po dohode, kabinet výchovného poradcu

Pre rodičov: po dohode

Kontakt: vychovny.poradca@scspp.sk

Kariérny poradca:

• sprostredkuje vykonanie testov profesionálnej orientácie
            • poskytne vám informácie o možnostiach uplatnenia po skončení gymnázia
            • poradí vám pri problémoch s výberom vysokej školy
            • poskytne vám informácie o sociálnom zabezpečení študentov VŠ a pod.
            • môže vám poskytnúť spätnú väzbu o VŠ od našich bývalých žiakov

Kariérny poradca je viazaný mlčanlivosťou, a tak o problémoch iných hovorí len v nevyhnutnej miere a s ich súhlasom.

Kariérne testovanie je určené žiakom tretieho ročníka podľa dohodnutého termínu s CPaP Poprad. Ďalšie informácie budú postupne aktualizované.

Mesačný spravodaj SCIO: https://www.scio.sk/nps/ako-na-vs.asp

Hlavná stránka SCIO: scio.sk

Videoportál o VŠ: www.najdisivysoku.sk

Sledujte termíny DOD ( Dni otvorených dverí na VŠ) na vami vybraných fakultách.

Ak chceš mať prehľad o dňoch otvorených dverí na vysokých školách, výborná je táto stránka - kalendárhttps://www.portalvs.sk/sk/kalendar

Prihlášky si priďte potvrdiť najneskôr týždeň pred termínom odoslania. Sledujte termíny na podanie prihlášok na VŠ.

Prihlášky na VŠ overuje výchovný poradca.

Najnovšie informácie o ponukách vysokých škôl sú na nástenke na 3. poschodí, ale môžete sa informovať aj u mňa.