• 2. kolo prijímacích skúšok

• Od prijímacej skúšky k zápisu

•

1. Na základe výsledkov prijímacieho konania bude prijatých 22 uchádzačov           do 1 triedy. Finálny stav prijatých žiakov bude ustálený až okolo 24.5.2022.
            2. Termín na rozhodnutie riaditeľa strednej školy o prijatí alebo o neprijatí žiaka a zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania na webovom sídle strednej školy a na recepcii školy je 18. máj 2022. Zverejnený zoznam bude obsahovať poradie uchádzačov s vopred prideleným číselným kódom zoradených podľa celkového počtu bodov získaných pri prijímacom konaní.
            3. Písomné rozhodnutie o prijatí, prípadne neprijatí žiaka na štúdium bude odoslané zákonnému zástupcovi 18. mája 2022.
            4. Prijatie žiaka na školu je právoplatné až doručením potvrdenia o nastúpení žiaka. Ak uchádzač bude prijatý na vzdelávanie, zákonný zástupca neplnoletého uchádzača písomne potvrdí škole prijatie na vzdelávanie vyplnením potvrdenia o nastúpení/nenastúpení tu, ktoré doručí škole do troch pracovných dní od vydania rozhodnutia o prijatí, najneskôr do 23. mája 2022. Potvrdenie o nastúpení žiaka na štúdium je možné doručiť cez informačný systém základnej školy (napr. EduPage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu na scspp@scspp.sk alebo poštou na adresu Gymnázium sv. Jána Pavla II., Dlhé hony 3522/2, 058 01 Poprad. Ostatné rozhodnutia o prijatí, ktoré sa vzťahujú na školy a odbory vzdelávania uvedené v prihláške na vzdelávanie, strácajú platnosť.
            5. Uchádzači, ktorí nebudú prijatí na štúdium, môžu podať odvolanie proti rozhodnutiu riaditeľa školy o neprijatí do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia tu
            6. Proces prijatia uchádzača na Gymnázium sv. Jána Pavla II. je ukončený zápisom, ktorý bude vo štvrtok 2. júna 2022 v budove školy  na 1. poschodí v zmysle rozhodnutia o prijatí. Na zápis príde zákonný zástupca so žiakom a s rozhodnutím o prijatí.