• Putovná výstava Anny Frankovej

• Pastoračné priestory v Kostole sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh aktuálne zapĺňa putovná výstava Anny Frankovej, ktorá je prístupná verejnosti do 7. marca. Dnes zažila svoju premiéru, keď ju navštívili druháci nášho gymnázia. Cieľom výstavy je priblížiť ťažký životný príbeh židovského dievčaťa Anny Frankovej a tiež historické udalosti 40. rokov minulého storočia. Zásluhu na realizácii tohto projektu má predovšetkým Nadácia Milana Šimečku, ktorá úzko spolupracuje s Anne Frank House v Amsterdame. Zaujímavosťou je, že táto výstava od roku 1996 prešla už takmer všetky kontinenty a od roku 2005 máme možnosť pozrieť si ju aj na Slovenku. V Poprade je inštalovaná prvýkrát. Zvláštnosťou je tiež to, že sprievodcami sú študenti našej školy vo veku od 16 – 18 rokov, ktorí sú špeciálne vyškolení pracovníkmi spomínanej nadácie. Ak máte čas a chuť, príďte! Výstava sľubuje nielen rozšíriť váš rozhľad, ale tiež ponúka priestor na zamyslenie sa nad životom a nad jeho skutočnými hodnotami.

Mgr. Lenka Horáková

• Oznam vedúcej školskej jedálne

• Vážení rodičia, úhrada za stravu bude akceptovaná do 25. dňa predchádzajúceho mesiaca. Ak na účte nebude uhradená do určeného termínu, žiak nedostane stravu.