• Patrik Sitiarik

• PaedDr. Patrik Sitiarik

• “Nejde o to ísť hlavou proti múru, ale nájsť očami dvere” Werner von Siemens

Dobrý deň,

Volám sa Patrik Sitiarik a pracujem ako učiteľ informatiky na tejto škole. Moju hlavnou úlohou na tejto škole je naučiť žiakov základy algoritmizácie, grafiku, wordprocessing a rôzne iné oblasti informatiky. V rámci predmetu Informatika sa podporuje rozvoj logického myslenie a prepojenie  medzi predmetových vzťahov s matematikou či fyzikou. Žiaci môže na informatike vidieť aj základy robotiky a 3d tlače a prostredníctvom tejto skúsenosti tak majú prístup k najaktuálnejším oblastiam informatiky.

Okrem vyučovacieho procesu predmetu Informatika mám na starosti aj správu ASC agendy , čo je informačný systém školy. V rámci školy taktiež spravujem aj Edupage stránku,  kultúrne a vzdelávacie poukazy, správu technický zariadení a internetovej siete.

Kontakt :  sitiarik@scspp.sk

• Štúdium a pracovné skúsenosti

• SÚKROMNÁ STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA ( TATRANSKÁ AKADÉMIA )
            • Študijný odbor: Informačné a komunikačné technológie (IKT)
            • Stredná škola ( 4 ročné štúdium s maturitou)

• KATOLÍCKA UNIVERZITA V RUŽOMBERKU ( PEDAGOGICKÁ FAKULTA )
            • PaedDr, Doktor pedagogiky
            • Bc., Mgr., Magister v odbore učiteľstvo Informatiky (01/09/2014 – 22/05/2019)

• KATOLÍCKA UNIVERZITA V RUŽOMBERKU ( PEDAGOGICKÁ FAKULTA )
            • Asistent katedry Informatiky (01/09/2019 – 30/06/2021)
            • Technik katedry Informatiky (01/09/2015 – 22/05/2019)
    • Zručnosti, záujmy a záľuby

• Grafika
        • ​​​​​​Skúsenosti v programoch Adobe ilustrátor, Adobe photoshop, Inkscape, Gimp, Blender, Cinema 4D, Corel Draw. Práca s vektorovou aj rastrovou grafikou. 3D modelovanie a príprava modelov na výsledne spracovanie. Rendering a vizualizácia materiálov

• Robotika
        • Programovanie v prostrediach mindsorms a makecode. Ovládanie programovacích jazykov C, C++, Python, Briccx a rôzne iné. V rámci informatiky je na našej škole k dispozícií stavebnica Lego mindstroms verzia 31313 a mindstroms stavebnica 51515.

• 3D tlač
        • ​​​​​​​Návrh modelov v programoch Blender, Thikercad, Onshape a rôzných iných prostrediach. V škole sú k dispozícií 3d tlačiarne. Žiak v tomto prípade nadobúda nielen teoretickú ale aj praktickú skúsenosť v oblasti 3D modelovania a tlače.

• Cisco
        • ​​​​​​​V rámci môjho štúdia som tiež získal 4x Cisco ccna certifikát, ktorý mi dopomohol k teoretickým ale aj praktickým vedomostiam z oblastí počítačových sieti. Tieto 4 CCNA certifikáty sú podmienkou pre získanie medzinárodného certifikátu.

• ECDL
        • ​​​​​​​V roku 2020 som získal aj ECDL certifikát čo je európsky vodičský preukaz na počítače. V rámci tohto kurzu som tak získal digitálnu gramotnosť so 7. oblastí informatiky a taktiež som sa stal odborným skúšajúcim v rámci ECDL projektu. ( https://www.ecdl.sk/ )

• Hudba
        • ​​​​​​​V mojom osobnom živote sa vo veľkej miere venujem aj hudbe. Viem hrať na akordeóne, gitare, piane a na husliach. V rámci medzipredmetových vzťahov sa snažím taktiež spájať hudbu s informatikou a vytvárať tak obdobu elektronickej hudby.