• 2% z dane

Vyhlasenie_2022.pdf

Rodičovské spoločenstvo pri Spojenej škole sv. Jána Pavla II. v Poprade

Vážení rodičia, vážení priatelia školy – ZŠ, gymnázia a ZUŠ,

prosíme Vás aj tento rok o poukázanie 2% (3%) dane  cirkevnej Spojenej škole sv. Jána Pavla II.

v Poprade.  Aj vďaka Vášmu príspevku z roku 2021 – sme ďalej modernizovali školu, nakúpili sme 6 kvalitných počítačov a prispeli sme k mnohým výchovno-vzdelávacím aktivitám žiakov.  Tento dar škole veľmi pomôže a Vás nestojí nič navyše, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vami poukázané finančné prostriedky  toho roku umožnia realizovať:

• pokračovať s moderným vybavením učební
          • obnovenie sociálnych zariadení
          • renovácia podlahy na 1. poschodí

Prostriedky je možné poukázať nasledovným spôsobom:

1. Fyzické osoby/SZČO,  ktoré podávajú daňové priznanie, uvedú  prijímateľa 2% (3%) dane v tlačive daňového priznania, a to v termíne do 33.2022,
          2. Ak ste zamestnancom (bez povinnosti podávať daňové priznanie), potvrdenie  o zaplatení  dane spolu s vyhlásením o poukázaní 2% (3%) dane je potrebné doručiť do  30.4.2022 na príslušnom daňovom úrade podľa Vášho trvalého bydliska.
          3. Informácie a tlačivá sú aj na webovej stránke školy: https://gympuo.edupage.org/text28/
          4. Právnické osoby ( PO) podávajú daňové priznanie v termíne do 31.3.2022.  Prijímateľovi poukážu:

a)      1% z dane, ak PO v roku 2021 až do termínu na podanie daňového priznania nedarovala financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel.

b)      2% u dane, ak PO v roku 2021 až do termínu na podanie daňového priznania darovala financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel.

Ak vyplnené potvrdenie o zaplatení dane spolu s vyhlásením doručíte na sekretariát školy do 26.4.2022, škola s Vaším súhlasom zabezpečí ich doručenie na príslušný daňový úrad.

Použitie Vašich prostriedkov bude zverejnené na webovej  stránke našej školy: www.scspp.sk

V prípade záujmu o ďalšie prázdne tlačivá, tie sú k dispozícii na sekretariáte školy alebo v rímskokatolíckych kostoloch v Poprade.  Ďakujeme Vám za pomoc škole.

S úctou

Ing. Jozef Slovík, predseda RS