• Vitajte na podstránke 3D tlač a robotika
      • Moderné a inovatívne riešenia v rámci predmetu informatika
      • Robotika ako základ algoritmizácie pre študentov
      • 3D tlač
        • ROBOTIKA

• Otázka, či počítač dokáže myslieť, nie je o nič zaujímavejšia ako otázka, či ponorka vie plávať."

- Edsger W. Dijkstra.

V rámci predmetu robotika sa študent oboznámi so základnymi charakteristikami. Naučí sa programovať vo viacerych vývojových prostrediach a fyzicky skladá jednotlivé kompomenty modelu robota. V predmete sa študenti stretnú s:

• Vývojová doska Micro:bit
          • Vývojová doska Arduino
          • EV3 mindtorms stavebnica
          • Minstroms 51515 stavebnica

Vyšie uvedené nástroje poslúžia ku komplexnému pochopeniu robotika a členeniu rozdielov medzi jednotlivými vývojovými platformami. V rámci predmetu sa študenti taktiež môžu zapojiť do rozličných súťaží po celom Slovnesku, v ktorých môžu získať zaujímavé ocenenia.

• 3D TLAČ

• „Učenie je ako veľký dom, ktorý si vyžaduje veľké náklady na svoje udržanie neustálymi opravami.“

-Butler Samuel

Škola sa snaží držať krok s najnovšími technológiami, medzi ktoré patrí 3D tlač. V tomto predmete sa študenti zoznámia so základnymi princípmi tlače roztaveného plastu a iných materiálov. V rámci predmetu sa môžu stretnúť s profesionálnymi 3D tlačiarňami, ako sú:

• Ender 3 v2
          • Ender 6 SE
          • Kywoo 3D tycon
          • EZT T1

Študent sa dozvie pokročilé možnosti modelovania v rôznych vývojových prostrediach, a tak má vedomosť aj možnosť navrhnúť si vlastný model.

• Žijeme technológiou

• Moderné technológie
        •

Škola drží krok s mdernou technológiou. 3D tlač a robotiku tak bude v blízkej budúcnosti rozširovať o oblasti gravírovania či vyrezávania pomocou lasera alebo jednoduchej frézy.

• Súťaže
        •

V robotike a 3D tlači sa organizujú súťaže po celom Slovnesku. Študenti sa tak môžu aktívne zapojiť a získať zaujímavé ocenenia. V rámci toho študenti gymnázia získali 3. miesto na Slovensku so zaujímavým micro:bit projektom Incubio.

• Relax
        •

V rámci robotiky a 3D tlače sú na škole ponúkané aj vzdelávacia krúžky. Študenti, ktorí sa zaujímajú o túto technológiu tak môžu naplno využiť svoj potenciál a takýmto spôsobom  dobiť baterky ".