• Prečo k nám

Prečo si vybrať práve nás?

1. Máme dlhodobo  100 % úspešnosť žiakov pri maturitách.

2. 90 % našich absolventov sa hlási na vysoké školy.

3. Podľa INEKO patríme v regióne medzi najúspešnejšie gymnáziá v prijímaní absolventov na vysoké školy.

4. Naši učitelia s medzinárodnými odbornými skúsenosťami Ťa pripravia na štúdium na slovenských a zahraničných univerzitách.

5. Pre nás je dôležitý i Tvoj osobnostný a duchovný rozvoj. Sme tu vždy pre Teba.

6. Naučíme Ťa rozprávať svetovými jazykmi: angličtina, nemčina i francúzština.

7. Pomocou metódy CLIL budeš komunikovať po anglicky už v 1. ročníku.

8. Ponúkame Ti možnosť študovať v zahraničí v Anglicku, USA alebo zažiť zahraničný pobyt so študentami z celého sveta v rámci Erasmus+ , kde spoznáš nielen novú kultúru, ale získaš aj nových priateľov.

9. Môžeš sa zapojiť do medzinárodnej spolupráce škôl v projekte eTwinning, kde posilníš svoje komunikačné zručnosti v anglickom jazyku.

10. Informatikov zaujme výučba 3D tlače a robotiky, učebňa informatiky je vybavená tlačiarňami nadštandardnej kvality a robotickými stavebnicami.

11. Dáme Ti priestor ukázať svoje schopnosti a vedomosti vo všetkých predmetových olympiádach, SOČ a zaujímavých súťažiach.

12. Podporíme Tvoj záujem o prírodovedné predmety účasťou na Noci výskumníkov, spoluprácou s Prešovskou univerzitou v Prešove, UPJŠ v Košiciach, organizovaním súťaže Fyzik roka a Chemik roka, prednáškami s vedcami v rámci Kaviarne sv. Jána Pavla II.

13. Pridaj sa k žiakom Zelenej školy, ktorá navrhuje zlepšenia v oblasti ochrany prírody, zelene, vody, ovzdušia, energie.

14. Pri našej škole si oddýchneš na smart lavičkách s bezdotykovým nabíjaním a bezplatným pripojením na internet.

15. Na ekologickú prepravu si u nás požičaj elektrobicykle alebo elektrokolobežky.

16. Môžeš sa zapojiť do charitatívnej činnosti finančnými zbierkami: Belasý motýľ, Deň narcisov, Biela pastelka, pro-life aktivít 40 dní za život, Sviečka za nenarodené deti, Deň počatého dieťaťa.

17. Život na našej škole môžeš ovplyvňovať v Žiackej školskej rade, ktorá počas šk. roka organizuje účasť na Godzone tour, dni otvorených dverí, JPII Garden Party.

18.  Podporujeme spoločenský život našich žiakov plný zážitkov z besied, exkurzií, teambuildingov na žiakmi obľúbených duchovných obnovách, výletoch do európskych metropol, účasť v programe Kolumbus pre osobný rozvoj našich žiakov.

19. Tvoj kariérny úspech Ti zapezpečí bohatý výber seminárov (voliteľných predmetov už od 3. ročníka) podľa toho, ktorým smerom sa chceš na vysokej škole vybrať.

Prírodovedný smer: medicína, fyzioterapia, veterinárna medicína, stomatológia

Humanitný smer: právo, pedagogika, cudzie jazyky, filozofia, teológia

Ekonomický smer: ekonomika, manažment, podnikanie, medzinárodné vzťahy

Technický smer: informatika, architektúra, stavebníctvo, strojárenstvo

20. Ponúkame Ti semináre z cudzích jazykov, prírodovedných a spoločenskovedných predmetov. Tieto voliteľné predmety (s dotáciou 14 a viac vyučovacích hodín v 3. a 4. ročníku) rozšíria a  prehĺbia Tvoje vedomosti potrebné k maturite a k prijímačkám na Tvoju vysnívanú univerzitu.

Gymnázium, kde vzdelanie a viera kráčajú ruka v ruke k úspechu