• ,,...a Slovo bolo u Boha..."

• Propozície

•

krajskej regionálnej recitačnej súťaže „...a Slovo bolo u Boha...“ – šk. rok 2021/2022

Miesto:  Spojená škola sv. Jána Pavla II., Dlhé hony, 3522/2, 058 01 Poprad

Dátum: 30. 04. 2022 (sobota), začiatok o 8.30 hod.

Prezentácia: od 08:00 do 08:30 hod. podľa prihlášok

Prihlášky: zaslať najneskôr do 27. 04. 2022 na adresu Spojená škola sv. Jána Pavla II., Dlhé hony 3522/2, 058 01  Poprad (označte recitačná súťaž) alebo na e-mail aslovoboloubohapp@gmail.com

Prihlášku pridať ako prílohu.

V prihláške prosíme presne uviesť meno, priezvisko, vekovú kategóriu, či bude účastník recitovať poéziu alebo prózu a za ktorú školu bude súťažiť.

Ku každej prihláške je potrebné priložiť  kópiu recitovaného textu (najlepšie vo Worde).

Súťaž: Súťaží sa v recitácii kresťanskej poézie a prózy s názvom „... a Slovo bolo u Boha ...“. Súťaž je ponímaná ekumenicky.

Účastníci: Na krajskom regionálnom kole v Spojenej škole sv. Jána Pavla II. v Poprade sa zúčastnia súťažiaci zo západnej časti Prešovského a Košického kraja.

Kategórie: Súťažiaci sú rozdelení do 5 vekových kategórií  a dvoch základných kategórií (poézia a próza). V každej kategórii (zvlášť za poéziu a zvlášť za prózu ) bude školu reprezentovať víťaz školského kola.

1. kategória: 1. – 2. ročník ZŠ
            2. kategória: 3. – 4. ročník ZŠ
            3. kategória: 5. – 6. ročník ZŠ
            4. kategória: 7. – 9. ročník ZŠ
            5. kategória: stredné školy

Ceny : Víťaz v každej vekovej kategórii dostane diplom a knižnú cenu.

Štartovné : 4 € / súťažiaci. Poplatok je čiastočná úhrada za výdavky spojené so súťažou.

Pre súťažiacich a pedagogický dozor pripravíme malé občerstvenie.

Víťazi : Víťaz z každej kategórie postupuje do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v Bratislave 11. 06. 2022.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Riaditeľstvo Spojenej školy sv. Jána Pavla II.  v Poprade