• Naše úspechy

    •  

      Výsledky súťaží a predmetových olympiád – šk. rok 2022/2023

       

       

      Názov súťaže

      Priezvisko, meno, trieda žiaka

      Úroveň súťaže

      Umiestnenie žiaka

      1.

      …a Slovo bolo u Boha…

      Timotej Marhefka, IV. A

      krajské kolo

      3. miesto

      2.

      Biblická olympiáda G

      Patrik Pataky, I. A, Júlia Cehuľová, II. A, Sára Benková, IV. A

      okresné kolo

      2. miesto

      3.

      Biologická olympiáda, kat. A teoreticko-praktická časť

      Marco Fabian, IV. A

      krajské kolo

      15. miesto 

      4. 

      Družstvá prvej pomoci SČK

      Alžbeta Karkošková, Martin Lazarák, Martina Madejová, Adam Martinko, Žaneta Podhorská, Noel Šimko, III. A

      územné kolo súťaže stredných škôl okresov PP a KK 

      3. miesto 

      5.

      Hviezdoslavov Kubín 

      Alexandra Grivalská, IV. A

      okresné kolo

      3. miesto

      6.

      Chemická olympiáda kat. A

      Tímea Lešková, IV. A

      krajské kolo

      14. miesto

      7.

      Olympiáda v anglickom jazyku – kat. 2B

      Marhefka Timotej, IV.A

      okresné kolo OAJ

      3. miesto

      8.

      Olympiáda v anglickom jazyku – kat. 2C2

      Lešková Tímea, IV.A

      okresné kolo OAJ

      5. miesto

      9.

      Olympiáda v nemeckom jazyku - kat. 2A

      Kašická Linda, II.A

      okr. kolo ONJ

      4. miesto

      10.

      Olympiáda v nemeckom jazyku - kat. 2B

      Bizoň Jozef, IV.A

      Lazarák Martin, III.A

      okr.kolo ONJ

      okr.kolo ONJ

      4. miesto

      5. miesto

      11.

      Olympiáda v programovaní 

      s microbitmi

      Michal Mucha, Pavol Mihál, Jakub František Roth, Noel Šimko, Adam Martinko, III. A

      Celoslovenská súťaž

      1. miesto

      12.

      Palma Junior

      Michal Mucha, Pavol Mihál, Jakub František Roth, Zuzana Kallová, Soňa Hanáková, III. A

      Celoslovenská súťaž

      účasť

      13.

      PythonCup

      Michal Mucha, Pavol Mihál, Jakub František Roth, Zuzana Kallová, Soňa Hanáková, III. A

      Celoslovenská súťaž

      účasť

      14.

      Super Florbal POHÁR žiakov  

       

      Super Florbal POHÁR žiačok

       

      Dikant Timonej, Marton Marcel, Mayer Mathias, Pataky Patrik, Puchala Daniel, Šimko Noel, Špík Martin, Štinčík Tomáš, Tancoš Damián, Trošan Kristán

       

      Bajusová Sofia, Baranová Sofia Anna, Benková Sara, Bulavová Ema, Galiková Antónia, Handzušová Melisa, Kaššová Mária Viktória, Kuffová Sandra, Mlynárová Ema, Mlynská Lenka, Szczechwiczová Mária, Štinčíková Magdaléna 

      Okresné kolo



       

      Okresné kolo

      2. miesto

       

      účasť

      15.

      Stredoškolská odborná činnosť - SOČ

      Ema Miždošová, Sofia Anna Baranová, III. A

      krajské kolo

      3. miesto

      16.

      Turnaj v trojkovom basketbale o Pohár primátora mesta Poprad

      Marton Marcel, Puchala Daniel, Štinčík Tomáš, Tancoš Damián, Trošan Kristán, IV. A

      Mesto  Poprad

      účasť

      17.

      Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií

      Kristián Trošan, Adam Olejár, Jakub Gnojčák, IV. A

      krajské kolo

      19

      18.

      Zelený Andel

      Ema Miždošová, Sofia Anna Baranová, III. A

      celoštátna súťaž

      účasť

      19.

      SŠ ŠTRBArace prekažkový beh žiakov a žiačok

      Lešková Tímea, Tancoš Damián, Fabián Marko, IV.A

      Mravová Kristína Katarína, II. A

      celoštátna súťaž

      účasť

      20.

      Bedminton žiakov SŠ

      Bedminton žiačok SŠ

      Šimko Noel, III.A

      Tancoš Damián,  Marton Marcel, Štinčík Tomáš, IV.A

       

      Podhorská Žaneta, Bajusová Sofia, III.A

      Okresné kolo

       

      Okresné kolo

      účasť

      účasť

       

      Výsledky súťaží a predmetových olympiád – šk. rok 2021/2022

       

       

      Názov súťaže

      Priezvisko, meno, trieda žiaka

      Úroveň súťaže

      Umiestnenie žiaka

      1.

      …a Slovo bolo u Boha…

      Bekešová Simona, II. A - próza

      Grivalská Alexandra, III. A - poézia

      Krajské kolo

      2. miesto

      3. miesto

      2.

      Basketbal žiakov - A 

      Bobák Tomáš, Kubáni Filip, IV. A

      Marton Marcel, Fabian Marco, Puchala Daniel, Tancoš Damián, Trošan Kristián, Štinčík Tomáš, III. A

      Šimko Noel, II. A

      Okresné kolo

      Účasť

      3.

      Biblická olympiáda

      Benková Sára, Dirová Martina, Trošan Kristián, III. A

      Okresné kolo 

      2. miesto

      4.

      Biologická olympiáda, kat. A

      Marhefka Timotej, III. A

      Krajské kolo 

      Úspešný riešiteľ 

      5.

      Biologická olympiáda, kat. B

      Lazarák Martin, II. A

      Krajské kolo 

      Úspešný riešiteľ 

      6.

      Fyzikální online

      Tancoš Damián, Marhefka Timotej, Benková Sára, Grivalská Alexandra - Relatívne dobrý tím, III. A

      Dluhá Nikola, Cehuľová Júlia, Kašická Linda, Nahalková Katarína, Klingová Mária - Schroedingerove kočky, I. A

      Medzinárodná online súťaž

      521. miesto z 806 súťažiacich

       

      611. miesto z 806 súťažiacich

      7.

      Hviezdoslavov Kubín 

      Grivalská Alexandra, III. A - poézia

      Krajské kolo

      3. miesto

      8.

      Chemická olympiáda – kat. B

      Lazarák Martin, II. A

      Krajské kolo

      Účasť

      9.

      Chemická olympiáda – kat. C

      Kašická Linda, I. A

      Klingová Mária, I. A

      Krajské kolo

      Účasť

      10.

      iBobor – kat. Junior

      Roth Jakub František, II. A

      Celoslovenské kolo

      Úspešný riešiteľ

      11.

      Olympiáda ľudských práv

      Dirová Martina, III.A

      Krajské kolo

      Účasť

      12.

      Olympiáda v anglickom jazyku – kat. 2A 

      Mihál Pavol, II. A

      Okresné kolo

      3. miesto

      13.

      Olympiáda v anglickom jazyku – kat. 2B

      Majdán Richard, IV. A

      Okresné kolo

      3. miesto

      14.

      Olympiáda v nemeckom jazyku - kat. 2A

      Lazarák Martin, II. A

      Okresné kolo

      5. miesto

      15.

      Olympiáda v nemeckom jazyku - kat. 2B

      Bizoň Jozef, III. A

      Okresné kolo

      3. miesto

      16.

      Olympiáda v programovaní 

      s microbitmi

      Hanáková Soňa, Kallová Zuzana, Mihál Pavol, II. A

      Celoslovenské

      3. miesto

      17.

      Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

      Mlynárová Ema, III. A

      Krajské kolo

      Účasť

      18.

      Palma Junior

      Mucha Michal, Hanáková Soňa, Kallová Zuzana, Mihál, Pavol, Roth Jakub František, II. A 

      Bizoň Jozef, Tancoš Damián, III. A

      Krajské kolo 

      Úspešní riešitelia

      19.

      PythonCup

      Mucha Michal, Hanáková Soňa, Kallová Zuzana, Mihál, Pavol, Roth Jakub František, II. A 

      Bizoň Jozef, Tancoš Damián, III. A

      Celoslovenské

      Úspešní riešitelia

      20.

      Spievam po francúzsky

      Mlynárová Ema, III. A

      Krajské kolo

      Účasť

      21.

      Stredoškolská odborná činnosť - SOČ

      Dirová Martina, Benková Sára, Grivalská Alexandra, Hrinová Sendy Gabriela, Lešková Tímea, III. A

      Krajské kolo

      Úspešní riešitelia

      22.

      Turnaj v trojkovom basketbale o Pohár primátora mesta Poprad

      Bobák Tomáš, Stupák Marián, IV. A

      Kromková Sarah, Štinčík Tomáš, Tancoš Damián, Puchala Daniel, Marton Marcel, III. A

      Nepostupová súťaž

      Účasť

       

       

       

       

      Výsledky súťaží a predmetových olympiád – šk. rok 2020/2021

       

       

      Názov súťaže

      Priezvisko, meno, trieda žiaka

      Úroveň súťaže

      Umiestnenie žiaka

      1.

      Biblická olympiáda

      Benková Sára, Dirová Martina, Trošan Kristián,  II. A

      Okresné (dekanátne kolo)

      Diecézne kolo – kategória 2

      1. miesto

       

      5. miesto

      2.

      Československá dejepisná súťaž

      Adamjak Filip, Pištová Michaela, Turčanová Mária III. A

      Krajské kolo

      Účasť bez postupu

      3.

      Ekonomická olympiáda

      Nedoroščíková Zuzana, IV. A

      Krajské kolo

      Top 6 súťažiacich

      4.

      Fyzikální online – kat. C

      Relatívne Dobrý Tím – Bizoň Jozef, Lešková Tímea, Grivalská Alexandra, Marhefka Timotej, Tancoš Damián, II. A

      Medzinárodná súťaž

      63. miesto/zo 167 súťažiacich tímov

      5.

      Geografická olympiáda

      Grivalská Alexandra, II. A

      Celoslovenské kolo

      Postup z celoslovenského kola na krajské (z 2346 žiakov postúpilo 987)

      6.

      Hviezdoslavov Kubín – prednes poézie

      Benková Sára, II. A

      Okresné kolo

      1. miesto

      7.

      Hviezdoslavov Kubín – prednes prózy

      Nedoročšíková Zuzana, IV. A

      Obvodné kolo

      3. miesto

      8.

      Chemická olympiáda – kat. B

      Lešková Tímea, II. A

       

      Krajské kolo

       

       

      11. miesto

       

       

      9

      Chemická olympiáda – kat. C

      Lazarák Martin, Roth Jakub František, I. A

      Krajské kolo

       

      22. a 30. miesto

       

      10.

      iBobor – kat. Junior

       

       

       

      priezvisko

      meno

      trieda

      body

      percentil

      Tancoš

      Damián

      II. A

      68.34

      97.1447

      Hanáková

      Soňa

      I. A

      58.68

      87.1511

      Marhefka

      Timotej

      II. A

      56.02

      84.1835

      Bekešová

      Simona

      I. A

      53.35

      77.735

      Karkošková

      Alžbeta

      I. A

      52.02

      76.4517

       

      Celoslovenské kolo

      (z 9 462 žiakov)

       

       

       

       

       

      Úspešní riešitelia

       

       

       

       

      11.

      Olympiáda v anglickom jazyku – kat. 2A

      Bizoň Jozef, II. A

      Okresné kolo

      4. miesto

      12.

      Olympiáda v anglickom jazyku – kat. 2B

      Riedl Michal, IV. A

      Okresné kolo

      4. miesto

      13.

      Palma Junior

       

      1. tím: Marhefka Timotej, Tancoš Damián, 2. tím: Bizoň Jozef, Fabián Marco II. A

      Celoslovenská súťaž v troch kolách

      Účasť bez postupu do finálového kola

      14.

      Prezentiáda

       

      Bekešová Simona, Gavurová Andrea -  postup do Grandfinále medzi 30 tímov

      Súťaž v rámci ČR a SR

      Postup z online kola do Grandfinále (bude sa konať 9. - 10.9.2021      v Brne

      15.

      Spracovanie informácií na počítači - SIP – Wordprocessing

      Rónayová Melánia, II. A

       

      Krajské kolo

      4. miesto

      16.

      Stredoškolská odborná činnosť - SOČ

      Karkošková Alžbeta, Michalková Marcela, III. A

      Krajské kolo

      4. miesto

       

       

       

      Školský rok  2019 – 2020

       

       

      Žiačky III. ročníka - Nikola Semančíková a Zuzana Michelková – získali  2. miesto na krajskom kole v Stredoškolskej odbornej činnosti s postupom na celoslovenské kolo

      Žiačka III. ročníka – Sára Bretzová – získala 3. miesto na krajskom kole v prednese poézie v súťaži ...a Slovo bolo u Boha

      Žiak III. ročníka – Filip Dlhý – získal 3. miesto na celoslovenskom kole v súťaži Klasici v komikse

      Žiačka IV. ročníka – Claudia Kollmannová – získala 3. miesto na obvodnom kole v Olympiáde z nemeckého jazyka

      Žiačka IV. ročníka – Bianka Tanyasiová  - získala 2. miesto na okresnom kole v Olympiáde z anglického jazyka

      Žiaci III. a IV. ročníka – Michal Riedl, Pavol Ďuraš, František Brotka, Matej Koval a Benjamín Minárik  - získali 3. miesto na regionálnom kole v súťaži Pišqworky – Student

      Cyber Games                  

      Žiačka II. ročníka – Eliška Mašlonková – získala 100%-nú úspešnosť na celoslovenskom kole v súťaži IT fitness test

       

      Školský rok  2018 – 2019

       

      žiačka III. AG - Lucia Zvalená získala 4. miesto v krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti v odbore biológia
      žiačka II. AG - Anna Voščeková získala 3. miesto v krajskom kole projektovej časti Biologickej olympiády, kategória B

      Krajská súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 

      - v II. skupine autori do 21 rokov - získali 1. miesto žiaci gymnázia Benjamín Róbert

      Minárik a František Brotka

      Súťaž Technika kolem mne, ktorú vyhlasuje Pražská vedeckotechnická spoločnosť  - získali so svojím videom Tatranská zubačka 3. miesto Benjamín Róbert Minárik a František Brotka

      Krajské kolo recitačnej súťaže A Slovo bolo u Boha..

       – kategória stredných škôl, v prednese poézie -  získala 3. miesto žiačka gymnázia – Sára Bretzová 

      Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti v odbore biológia

      • v kategórii stredných škôl – získali 4. miesto žiačky: Sára Bretzová, Felicita Konečná a

      Veronika Karkošková

      Celoslovenská súťaž Klasici v komikse

      • kategória žiaci od 16 – do 18 rokov – získala 3. miesto žiačka Patrícia Suráková

       

       

      Školský rok  2017 – 2018

      Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti v odbore biológia

      • získali 3. miesto žiačky gymnázia – Juliana Neupauerová a Barbora MaškulkováOkresné kolo Biblickej olympiády

      Krajská súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby CINEAMA - v II. skupine autori do 21 rokov - získali 1. miesto žiaci gymnázia Benjamín Róbert Minárik a František Brotka

      Súťaž Technika kolem mne, ktorú vyhlasuje Pražská vedeckotechnická spoločnosť - získali so svojím videom Tatranská zubačka 3. miesto Benjamín Róbert Minárik a František Brotka

      Krajské kolo recitačnej súťaže A Slovo bolo u Boha.. – kategória stredných škôl, v prednese poézie - získala 3. miesto žiačka gymnázia – Sára Bretzová

      Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti v odbore biológia - získali 3. miesto žiačky gymnázia – Juliana Neupauerová a Barbora Maškulková

      Okresné kolo Biblickej olympiády - v kategórii stredných škôl – získali 4. miesto žiačky: Sára Bretzová, Felicita Konečná a Veronika Karkošková

      Celoslovenská súťaž Klasici v komikse - kategória žiaci od 16 – do 18 rokov – získala 3. miesto žiačka Patrícia Suráková

       

       

      Školský rok  2016 – 2017

      Na základe  údajov „INEKO“ naša škola v kategórii „Skokan roka“ v šk. roku 2016/2017 získala 10. miesto a to na celoslovenskej úrovni.

      V šk. roku 2016/17 žiaci z hlavných  maturitných predmetov ANJ a SJL,  dosiahli medzi všetkými gymnáziami SR úroveň nad národným priemerom, tak ako aj v minulom šk. roku.

      V porovnaní s cirkevnými gymnáziami v Prešovskom kraji sa naša škola z 10 gymnázii umiestnila vo výsledkoch zo SJL na 2. mieste a z ANJ na 1. mieste.

      Na základe  údajov „Ústavu informácii a prognóz školstva“  z r. 2015 boli  absolventi nášho gymnázia zo všetkých gymnázii v okrese Poprad najúspešnejší v prijímacom konaní na slovenské VŠ .

      Škola investuje do žiaka nielen vzdelaním, ale aj duchovnou formáciou, čím sa stratégiou rozvoja zaradzuje medzi najkvalitnejšie školy vyspelého demokratického sveta s komplexným prístupom k žiakovi.

       

       

       Výsledky súťaží za školský rok 2016/2017 a skôr

      Okresné kolo – Ľahká atletika, 400m – 1. miesto, /Ondrej M./

      Celoslovenské kolo - Beh okolo poludnice - 1. miesto, /žiak A. Renda/

      Celoslovenské kolo - Belianska pätnástka - 1. miesto, /žiak A. Renda/

      Celoslovenské kolo - Beh okolo Sliačov - 1. miesto, /žiak A. Renda/

      Medzinárodná úroveň - Tatranská euroliga detí – 1. miesto, /žiak A. Renda/

      Regionálne kolo – Štúrov Zvolen – 1. miesto, /žiačka K. Hudžíková/

      Celoslovenská úroveň – Štúrov Zvolen – 4. miesto, /žiačka K. Hudžíková/

      Regionálne kolo – Olympiáda z ANJ – 4. miesto, /žiačka K. Doliňáková/

      Okresné kolo – Olympiáda z NJ – 1. miesto, /Marcell Heim/

      Celoslovenské kolo – Olympiáda z NJ – 4. miesto, /Marcell Heim/

      Celoslovenské kolo - Finančný kompas, Ekonomická súťaž – 2. miesto, /Adam Gallik/

Počet návštev: 5063