SIEDMACI SÚ EKO AJ V ČASE KORONAVÍRUSU

Zelená škola: Dňa 15.4.2019 sa na našej škole uskutočnila Burza semienok a predaj vrecúšok na chlieb, resp. pečivo, strukoviny a žiadané boli aj plátené plecniaky - batôžteky :) Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom do akcie zapojili alebo si náš výrobok zakúpili. Veľká vďaka patrí pani Angelovičovej, ktorá vrecúška ušila. Vrecúška si môžete kedykoľvek zakúpiť aj v gymnaziálnej zborovni u p. uč. Čerkalovej.

 

Jednou zo zmien na našej škole je snaha používať látkové návleky na obuv. Za pomoci mamky našej šiestačky Eriky, ktorá priniesla látku a návleky ušila a dievčat z 8.A triedy, ktoré vyrobili krabice na ich uloženie, sme túto zmenu začali realizovať... Tak teda vytrvajme... 

  

Ďalšia aktivita, výzva: Nahradiť plastové nákupné tašky textilnými. Sú ekologické a zároveň si ich vieme aj sami vyrobiť. Každá môže byť iná, originálna... Aj tieto tašky a vrecúška na chlieb a strukoviny ušili mamky našich žiačok. Návrh a realizáciu farebných obrázkov na bielych taškách urobila pani učiteľka Pemčáková so svojimi žiakmi.

  

Deviataci za pomoci pani učiteľky Mašlonkovej vyrábali látkové vrecúška - čižmy - určené na mikulášske prekvapenie. Takáto čižma poslúži a poteší nielen tento rok, ale aj ďalšie roky.

   

 

Adam, Timotej, Lyka, Martina a Melánia - to sú žiaci 1.AG triedy, ktorí 2.12.2019 učili svojich mladších spolužiakov z prvého stupňa ZŠ, ako byť EKO.  

Vyberiem si:

- plastovú či textilnú nákupnú tašku,

- plastové či látkové návleky na obuv,

- plastové či drevené pravítko,

- mikroténové vrecúško či papierové alebo látkové vrecúško na desiatu,

- plastovú či sklenenú, príp. nerezovú fľašu? 

Žiaci sa zamýšľali aj nad pôvodom materiálov a možnosťami ich opätovného použitia a recyklácie. 

  

 

VOSKOVÉ OBRÚSKY NA DESIATU A POTRAVINY

Dňa 10. februára 2020 sme boli usilovní ako včielky :) Urobili sme ďalší krok na našej ceste byť EKO :) 

Žiaci 1.AG triedy vyrábali so žiakmi 6.A triedy voskové obrúsky na desiatu a potraviny. Aj balenie desiaty môže byť EKO. Vieme nahradiť plastové dózy a igelitové vrecúška voskovým obrúskom, ktorý pri správnej starostlivosti môžeme používať opakovane a dlhooo...... :) :) :)

Pracovali sme s radosťou a veselosťou

          

 

 

Papierové darčekové tašky

Mikulášske prekvapenia sme darovali v nami eko vyrobených čižmách či vrecúškach. Eko chceme byť po celý rok, preto sme v marci vyrobili darčekové tašky z použitého baliaceho papiera či z papiera starých nástenných kalendárov. Je to veľmi jednoduché - nevytvárame zbytočný odpad, cvičíme svoju kreativitu a zručnosť, robíme radosť iným a zároveň ušetríme aj peniaze.

 

 

Kontakt

  • Gymnázium sv. Jána Pavla II.
    Dlhé hony 3522/2
    058 01 Poprad
  • 052/7721389

Ďakujeme našim sponzorom