• Účelové cvičenie

• Na začiatku nového školského roka sa žiaci nášho gymnázia zúčastnili účelového cvičenia vo Vysokých Tatrách. Trasa viedla zo Štrbského plesa na Popradské pleso, kde mali možnosť nielen obdivovať tatranskú prírodu, ale aj získať praktické skúsenosti z pobytu v horách. Veríme, že tento spoločný zážitok si žiaci užili a obohatili sa o nové skúsenosti.

• Otvorenie školského roka 2024/2025

• Svätou omšou a predstavením prváčikov ZŠ a prvákov gymnázia sme odštartovali nový školský rok. Pán kaplán Bystrík nás v kázni povzbudil, aby sme sa snažili získané vedomosti pretaviť do múdrosti a aby sme “najdlhšiu vzdialenosť na svete”, medzi rozumom a srdcom, dokázali zjednotiť, pretože v našom srdci prebýva Ježiš.

Všetkým žiakom, učiteľom a rodičom prajeme krásny a úspešný školský rok.

• Duchovná obnova zamestnancov

• Pred začiatkom školského roka sme spoločne putovali do Litmanovej, duchovne sa občerstviť a pripraviť na nasledujúci školský rok. Začali sme ráno svätou omšou v popradskej konkatedrále, ktorú slúžil otec biskup František pre katechétov Spišskej diecézy, a potom naše kroky viedli na horu Zvir. Ďakujeme pánovi kaplánovi Bystríkovi za možnosť sv. spovede a duchovné aktivity, ktoré si pre nás pripravil.

• Ocenenie od otca biskupa

• V piatok 30. 8. 2024 si žiaci našej školy prevzali v konkatedrále od otca biskupa Františka ocenenie za prácu a zásluhy v šk. roku 2023/2024. Sme na vás hrdí a ďakujeme, že našej škole robíte dobré meno.

Za ZŠ dostali ocenenie:Adelka Vépy, Filip Magda

Za gymnázium: Filip Beličák, Patrik Pataky, Magdaléna Štinčíková a Melisa Handzušová