• Informatika

• súťažili sme

• Školský rok 2020/21

Wordprocessing

Aj tohto roku sa žiačka 2. ročníka našej školy, Melánia Rónayová, dňa 10.2.2021 zúčastnila krajského kola súťaže SIP (spracovanie informácií na počítači)  v kategórii Wordprocessing. Súťaž vyhlásilo Ministerstvo školstva SR a tohto roku to už bol 55. ročník.

Organizátorom krajského kola bola Obchodná akadémia v Poprade. Súťaž prebiehala dištančne a Melánia získala krásne 4. miesto. Blahoželáme!!!

A čo o súťaži hovorí Melánia?

Kategória súťažeWordprocessing je súťaž v profesionálnom spracovaní a úprave textu na počítači,skladá sa z troch častí. Súťaž je sama o seba zaujímavá a poznatky sa súťažiacim zídu v práci alebo v škole.

Krajské kolo je zaujímavejšie práve preto, lebo sa na ňom zúčastnia študenti z rôznych stredných škôl v rámci kraja. O príjemnú atmosféru sa postarajú usmievaví a dobre naladení organizátori, ktorí túto súťaž nazývajú aj „kráľovská súťaž“, pretože je najdlhšia v porovnanís ostatnými kategóriami v SIP.

Každá súťaž, ako aj táto,nie je len o tom, aby sme vyhrali, ale hlavne o tom, aby sme sa zúčastnili a súťažili najlepšie a najčestnejšie,

ako len vieme.

Informatická súťaž iBobor SŠ

Napriek tomu, že sú tohto roku študenti doma a vzdelávajú sa dištančne, sa              v dňoch 10. a 12. novembra 2020 zúčastnili celoslovenskej online súťaže iBobor - Informatický bobor (ibobor.sk). Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem              o informatiku, informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Súťaž prebieha v 44 krajinách sveta a každoročne sa jej zúčastňuje okolo milión súťažiacich. Na Slovensku tohto roku súťažilo 55 064 súťažiacich z 804 škôl.

V tomto školskom roku sa súťaže  na našej škole zúčastnilo 14 študentov z 1. až 4. ročníka (kategória Senior a Junior).

Najlepšie výsledky, ktoré dosiahli naši študenti v celkovom poradí v konkurencii s viac ako 9 462 študentmi škôl celého Slovenska, boli:

V kategórii Senior sme mali troch zástupcov.

V kategórii Junior súťažilo 11 študentov, piati z nich boli úspešnými riešiteľmi.

priezvisko

meno

trieda

body

Tancoš

Damián

II. A

Hanáková

Soňa

Marhefka

Timotej

II. A

Bekešová

Simona

Karkošková

Alžbeta

I. A

Všetkým súťažiacim ďakujeme a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme J.

Školský rok 2019/20

1. Klasici v komixe 21. 9. 2019 vyhodnotenie

Súťaž mladých umelcov ktorá nesie názov Klasici v komikse, oslavovala tento rok krásne, okrúhle 10. výročie. Náš žiak III.  AG triedy  Filip Dlhý sa chytil tejto úžasnej príležitosti a vytvoril komiks o diele Margity Figuli - Tri gaštanové kone. Zo 170 súťažných prác získal v tejto celoslovenskej súťaži pekné tretie miesto v piatej kategórii – práce zhotovené na PC. Cenu si osobne prevzal na SOŠ záhradníckej v Piešťanoch. Keďže škola organizovala aj Majstrovstvá Slovenska vo floristike Viktoria Regia, mohli sme si prezrieť aj tieto súťažné práce a kvetinové alegorické vozy a zúčastniť sa na ďalších sprievodných akciách Kvetinové korzo, Park Foto Piešťany, Koncerty v hudobnom pavilóne v mestskom parku. Prezreli si mesto a nadobudli veľa nových poznatkov a skúseností do ďalšej tvorby.

2. Informatická súťaž iBobor SŠ

V dňoch 11. a 15. novembra 2019 sa študenti školy zúčastnili na celoslovenskej online súťaži iBobor - Informatický bobor (ibobor.sk). Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informatiku a informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakoch. Súťaž prebieha v 44 krajinách sveta a každoročne sa je zúčastňuje okolo milión súťažiacich. Na Slovensku tohto roku súťažilo 89 768 súťažiacich z 1 116 škôl.

V tomto školskom roku sa súťaže  na našej škole zúčastnilo 42 študentov z 1. až 4. ročníka (kategória Senior a Junior). Najlepšie výsledky, ktoré dosiahli naši študenti v celkovom poradí v konkurencii viac ako 12 311 študentov škôl z celého Slovenska, boli:

kategória Senior (súťažilo 4 317 študentov)

V tejto kategórii sme mali jedného úspešného riešiteľa:

Ďuraš

Pavol

percentil

kategória Junior (súťažilo 7 994 študentov)

V tejto kategórii sme mali 4 úspešných riešiteľov:

Stupák

Marián

Marhefka

Timotej

Lešková

Tímea

Dirová

Martina

percentil

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme J.

Školský rok 2018/19

Informatická súťaž iBobor SŠ

V dňoch 12. a 16. novembra 2018 sa študenti školy zúčastnili na celoslovenskej online súťaži iBobor - Informatický bobor (ibobor.sk). Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informatiku a informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakoch. Súťaž prebieha v 44 krajinách sveta a každoročne sa je zúčastňuje okolo milión súťažiacich. Na Slovensku tohto roku súťažilo 66 843.

V tomto školskom roku sa súťaže  na našej škole zúčastnilo 41 študentov z 1. až 4. ročníka (kategória Senior a Junior). Najlepšie výsledky, ktoré dosiahli naši študenti v celkovom poradí v konkurencii viac ako 11 271 študentov škôl z celého Slovenska, boli:

kategória Senior (súťažilo 4 086 študentov)

V tejto kategórii sme mali 3 úspešné riešiteľky:

Tanyasiová

Bianka

Budzáková

Štefánia

Slovjaková

percentil

kategória Junior (súťažilo 7 185 študentov)

V tejto kategórii sme mali 6 úspešných riešiteľov:

Oprendeková

Zuzana

Mašlonková

Eliška

Stupák

Marián

Karkošková

Ďuraš

Pavol

Voščeková

percentil

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme J.

Školský rok 2017/18

Školský rok 2016/17