• Informatika

Európsky týždeň programovania

PROGRAMÁTORSKÉ SÚŤAŽE

PYTHON CUP

Python Cup je celoslovenská súťaž v programovaní v jazyku Python. Súťaž je určená pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a 1. - 4. ročníka stredných škôl. Súťaž je určená najmä žiakom, ktorí majú záujem o programovanie v jazyku Python s využitím jeho grafických možností pomocou modulov turtle a tkinter. Súťaž sa organizuje niekedy v apríli, trvá 90 minút a riešia sa tri úlohy.

PALMA JUNIOR

Palma Junior je súťaž v programovaní v jazykoch Imagine Logo a Python pre žiakov druhého stupňa základných škôl, prvého až tretieho ročníka stredných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Do súťaže sa môžu prihlásiť dvojčlenné tímy žiakov alebo jednotlivci. V každom školskom roku budeme organizovať tri on-line školské kolá a jedno finálové kolo.

IHRA

IHRA je súťaž jednotlivcov a tímov v programovaní počítačových hier pre žiakov, študentov a počítačových nadšencov.

OLYMPIÁDA V INFORMATIKE

Olympiáda v informatike (OI) je súťaž jednotlivcov, žiakov stredných škôl. Má teoretické aj praktické úlohy. Úlohou je vytvoriť na počítači program, ktorý rieši zadanú úlohu. Povolené programovacie jazyky: C, C++, Pascal.

Kategória B je určená pre žiakov prvého a druhého ročníka SŠ, má domáce a krajské kolo. Kategória A je určená pre žiakov tretieho a štvrtého ročníka SŠ (pre všetkých žiakov základných aj stredných škôl), má domáce, krajské a celoslovenské kolo. Víťazi celoslovenského kola postupujú na Medzinárodnú olympiádu v informatike (IOI) a Stredoeurópsku olympiádu v informatike (CEOI).

ZENIT V PROGRAMOVANÍ

ZENIT je programátorská súťaž pre jednotlivcov, zameraná na riešenie úloh z oblasti algoritmizácie. Súťaží sa v dvoch kategóriách – kategória A je určená pre študentov tretieho a štvrtého ročníka SŠ, kategória B je pre študentov prvého a druhého ročníka SŠ. V oboch kategóriách a vo všetkých kolách súťažiaci riešia zadania v určenom časovom limite. Úlohy sa riešia v jazyku Pascal alebo C v prostredí TURBO PASCAL v. 7.0 , TURBO C 2.0 a vyššími , DELPHI v. 6.0 a vyššími, Free Pascal.

KOREŠPONDENČNÝ SEMNINÁR Z PROGRAMOVANIA (KSP)

Korešpondenčný seminár z programovania je súťaž v riešení algoritmických úloh, určená pre žiakov stredných škôl. Pozostáva z troch rôzne obtiažnych kategórií. Počas školského roka prebehnú dve samostatné časti súťaže: zimná a letná (v septembri a vo februári). Každá časť sa skladá z dvoch kôl, každé kolo obsahuje desať súťažných úloh. Po každom polroku pozývajú organizátori najúspešnejších riešiteľov na týždňové sústredenie.

PALMA

PALMA (Programovanie Algoritmy Matematika) je súťaž v programovaní určená študentom stredných škôl. Do súťaže o ceny sa môžu zapojiť dvojčlenné tímy z rovnakej strednej školy alebo jednotlivci. Súťaž je rozdelená do dvoch častí. Každá pozostáva z dvoch on-line kôl a jedného finálového kola. Programuje sa v jazyku Pascal, C, C++ alebo Java.

SCRATCH MATCH

SCRATCH MATCH je programovacia súťaž j jazyku Scratch pre dievčatá vo veku 8 - 16 rokov. Súťaži jednotlivec alebo trojčlenný tím. Svoju kreativitu môžte uplatniť v tvorbe jednoduchej počítačovej hry či zábavnej animácie alebo príbehu.

INFORMATICKÉ SÚŤAŽE

iBOBOR

Hlavným cieľom súťaže iBobor je podporiť záujem o IKT u všetkých žiakov. Vo vyhlásenom súťažnom dni a čase sa môžu žiaci prihlásiť do systému iBobor svojim kódom a v priebehu 40 minút vyplniť on-line súťažný test pozostávajúci z 15 otázok. Každý žiak pracuje samostatne na počítači v škole.

JUNIOR INTERNET

Junior Internet  je súťaž pre žiakov ZŠ a SŠ. Koná sa v štyroch krajinách Európskej únie: na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. V každom z týchto štátov prebehnú internetové súťaže a konferencie. Všetci výhercovia súťaží sa potom stretnú na záverečnom sympóziu v Prahe.

Súťaží sa v kategóriách: JuniorWeb, JuniorBlog, JuniorDesign, JuniorAPP, JuniorText, JuniorLearn.

PREZENTIÁDA

Prezentiáda je česko-slovenská stredoškolská súťaž v prezentačných a komunikačných schopnostiach trojčlenných tímov.

MULTIMÉDIA

JuniorBlog

MedArt - pre budúcich žurnalistov

Za život a rodinu  video alebo kresba do 30. 3. 2019