• Sme za život

• Nasledovaním vzoru patróna našej školy, sv. Jána Pavla II., sme aj my za život. Za život a jeho ochranu od počatia. Od jeho úplného začiatku.

Práve dnes 25. 3. 2024 sme s týmto posolstvom šli „do sveta“. Naši siedmaci rozdávali po sv. omši v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie a v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Poprade biele stužky, symbol nevinnosti, čistoty a jemnosti nenarodeného dieťaťa, a odznak so skromným, ale túžobným zvolím malého stvorenia: ...milujem žiť.

Zároveň vás pozývame k duchovnej adopcii nenarodeného dieťaťa počas 9 mesiacov. Viac info: https://www.40dnizazivot.sk/duchovna-adopcia-nenarodeneho-dietata

Ďakujeme, prosíme a odprosujeme

• Marec – mesiac knihy

• Máme tu marec – mesiac knihy. Pri tejto príležitosti si naši žiaci III. A a IV. A pripravili zaujímavú aktivitu. Každý z nich si doniesol svoju obľúbenú knihu a prezentoval ju ostatným. Cieľom bolo nielen vzbudiť záujem, ale aj motivovať spolužiakov k čítaniu. Vďaka tejto jednoduchej metóde sa žiaci zoznámili s  množstvom kníh a zistili, že knihy by sme mali vnímať ako svojich priateľov.

• Biblická olympiáda

• V piatok 22.3. sa v priestoroch pastoračného centra Jána Pavla II. v Poprade konalo dekanátne (okresné) kolo Biblickej olympiády v kategórii SŠ. Naše gymnázium reprezentovali:

Natália Misálová IV.A

Júlia Cehuľová III.A

Patrik Pataky II.A

Naše družstvo ziskom 52 bodov obsadilo 1. miesto a postúpilo na diecézne (krajské) kolo

Gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole

Mgr. Bystrík Dubovecký

• Program Zelená škola: Rovesnícke vzdelávanie na témy Možnosti šetrenia energiou doma i v škole a Fast fashion

• V dňoch od 7. 3. do 19. 3. 2024 sa vo všetkých triedach ZŠ a v prvom ročníku gymnázia uskutočnila séria rovesníckych vzdelávaní na témy Možnosti šetrenia energiou doma i v škole Fast fashion.

Rovesnícke vzdelávanie viedli žiaci II. AG a III. AG, ktorí vytvorili dvojice a jednu trojicu:

Elena Dlugošová, Ema Dudová, Sofia Fiľakovská, Linda Kašická, Mária Viktória Kaššová, Mária Klingová, Sofia Ella Kornajčíková, Sandra Kuffová, Ema Lapšanská, Natália Pajerchínová a Martin Stanko.

Gymnazisti si pre svojich mladších kamarátov pripravili 3 – 4 zaujímavé aktivity formou hry a pokusov. Kládli im problémové otázky, na ktoré žiaci radi a múdro odpovedali. Ôsmaci a deviataci riešili kvíz pomocou aplikácie Kahoot.

Všetkým aktérom rovesníckeho vzdelávania ďakujeme a pokračujeme v šetrení energiou doma i v škole. To je naša úloha, v ktorej chceme ešte napredovať. Pridáte sa k nám aj vy? Pozývame

• Duchovná obnova maturantov

• V dňoch 18. až 20. marca sa naša štvrtácka trieda spolu s p. kaplánom a triednou učiteľkou zúčastnila duchovnej obnovy v nádhernom prostredí dedinky Ústie nad Priehradou.

Privítali nás aktivisti a animátori Oravského centra mládeže. Dlhá cesta vlakom sa nám oplatila... Čakal na nás bohatý program aktivít s cieľom prehĺbiť náš vzťah k Bohu.

Tak napríklad modelovanie hlinených guličiek a čas, ktorý sme tomu venovali, predstavoval náš vzťah s Bohom.

Samozrejme sme nesedeli len dnu, ale kosti sme si rozhýbali pri hrách a prechádzke k Oravskej priehrade a blízkemu kostolíku.

Ku koncu obnovy sme sa stretli na spoločnej adorácii v kaplnke, kde sme preciťovali prijatie a lásku Ježiša a navzájom sme si žehnali.

V závere by sme chceli dodať, že to bola pre nás jedinečná skúsenosť, na ktorú mnohí z nás nezabudnú celý život.

Simona Bekešová a Bibiána Hrabkovská, IV. A

• Vyučovanie vo svetových jazykoch

• Máme radi vyučovacie hodiny, ktoré sú zaujímavé, nezvyčajné a zábavné! Tento týždeň sme na gymnáziu privítali zahraničných dobrovoľníkov z Inštitútu pre podporu a rozvoj mládeže. Nemecký jazyk, francúzštinu, konverzáciu v anglickom jazyku a náboženstvo vyučovali mladí dobrovoľníci z Francúzska, Litvy a Lotyšska. Už teraz sa tešíme na ďalšie podnetné stretnutia s európskymi lektormi a „native speakermi".