• Triedne výlety I. AG

• Dňa 24. júna sme sa vybrali do ulíc Krakowa. Cesta sa nám zdala takmer nekonečná, no po troch náročných hodinách sme konečne prišli do cieľa. Ako prvé sme si pozreli židovskú štvrť Kazimierz. Následne sme navštívili Wawelský hrad a našu prechádzku sme ukončili rozchodom v nákupnom centre Galeria Krakowska.

Na druhý deň sme sa vybrali do druhého najväčšieho mesta Slovenska. V Košiciach sme už boli niekoľkokrát, no tento raz sme navštívili múzeum Miklušovej väznice a Rodošto - pamätný dom Františka II. Rákociho. Ďalšou zastávkou bol Dóm sv. Alžbety s výstupom na vežu. Ten výhľad stál za to, až na jediný malý detail – silný vietor. Oba výlety sa nám páčili a vrátili sme sa s množstvom zážitkov.

• Obhájili sme titul Zelená škola

• Dňa 6. 6. 2024 sme absolvovali hodnotiacu návštevu programu Zelená škola. Vďaka všetkým, ktorí sa jej za našu školu zúčastnili a prezentovali realizované aktivity počas dvoch ostatných školských rokov. Pracovali sme na prioritnej téme Energia.Naša škola splnila podmienky na udelenie titulu Zelená škola a získanie medzinárodného certifikátu s platnosťou do augusta 2026.

Ďakujeme KAŽDÉMU za pomoc, radu, povzbudenie...

• Belasý motýľ

• Dňa 14. 6. 2024 sa žiaci II. AG (Melisa Handzušová, Sofia Fiľakovská, Natália Pajerchinová, Martin Stanko) zúčastnili zbierky Belasý motýľ, ktorá pomáha ľuďom s nervovosvalovými ochoreniami. Žiaci si urobili prechádzku po celom meste a našli mnoho ochotných ľudí, ktorí chceli finančne prispieť tejto organizácii a zlepšiť podmienky pacientov s daným druhom ochorenia. Vyzbierali slušnú sumu, ktorá poputuje pod krídla Belasým motýľom.

Melisa Handzušová, Sofia Fiľakovská

• Festival študentského remesla

• Dňa 7. 6. 2024 sa naše dve žiačky, Natália Pajerchinová a Ema Dudová z II. AG, zúčastnili súťaže vo varení v rámci Festivalu študentského remesla a umiestnili sa na krásnom treťom mieste. Pripravovali tri jedlá: predjedlo, hlavné jedlo a dezert. Bola to pre nich zaujímavá skúsenosť, keďže všetky tri chody sa museli niesť v stredovekom duchu. Na prípravu mali určený čas a po dokončení práce boli hodnotené porotcami. Hlavným porotcom bol Ján Duda – známy slovenský šéfkuchár.

Obom dievčatám gratulujeme a prajeme ešte veľa úspechov.