• Vianočné prianie

• I porodila svojho prvorodeného syna, zavinula ho do plienok a uložila do jasieľ."     Lk 2, 7

Milostiplné vianočné sviatky a Božie požehnanie i jeho láska nech Vás sprevádzajú v novom roku 2024.

Zo srdca želá spoločenstvo zamestnancov Spojenej školy sv. Jána Pavla II. v Poprade

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Dňa 14. 12. 2023 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry pre kategóriu A a B. Olympiáda pozostávala z dvoch častí, písomnej (test a transformácia textu) a ústnej (tvorba a prednes rečníckeho prejavu). Celkovo sa olympiády zúčastnilo 16 študentov gymnázia.

Výsledková listina

Kategória B (1. +  2. ročník)

1. miesto: Magdaléna Štinčíková (II. A)

2. miesto: Patrik Pataky (II. A)

3. miesto: Hana Droppová (II. A)

Kategória A  (3. + 4. ročník)

1. miesto: Ema Bulavová (III. A)

2. miesto: Andrea Gavurová (IV. A)

3. miesto : Simona Bekešová (IV. A)

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme!

Víťazi postupujú do krajského kola OSJL, ktoré sa uskutoční 01. 02. 2024.

• Súťažili sme vo fyzike online – Fyziklání online 2023

•

​Celé súťaženie sa začalo v stredu 22.11. vo večerných hodinách. Gymnazisti zvyčajne pracujú v maximálne päťčlennom tíme na vypracovaní jednotlivých úloh, pričom môžu používať dostupné online zdroje, knihy, kalkulačky a samozrejme svoju myseľ. Fyziklání trvalo 3 hodiny od 17.00 do 20.00 hod. Z nášho gymnázia sa súťaže zúčastnili tentokrát 2 tímy, ktoré sa statočne pasovali s úlohami. Výsledky súťaže sú veľmi tesné a lepšie ako minulý školský rok. V konkurencii viac ako 1260 prihlásených tímov zo 64 krajín sveta, sme získali pekné umiestnenia. Pevne si veríme a dali sme si za cieľ získať budúci rok niečo okolo 50 bodov. Získané body si študenti pripíšu do súťaže Fyzik roka. Všetkým študentom ďakujeme za ich odvahu a statočnosť a prajeme ďalšie úspechy v pokračujúcom Fyzikálnom korešpondenčnom seminári (FYKOS).

• DOD nášho gymnázia

• Na decembrovom Dni otvorených dverí ste mohli u nás vidieť ukážky vyučovacích hodín našich pedagógov a ich študentov. Uchádzačom o štúdium na gymnáziu odprezentovali vyučovanie cudzích jazykov (ANJ, NEJ, FRJ) posilnených o vyučovanie geografie v anglickom jazyku a aktivity programu Erasmus+ zo zahraničných študijných pobytov. Okrem cudzích jazykov sa predviedli biológovia s odtlačkami prstov, určovaním krvných skupín a chemici s fyzikmi ohúrili divákov v Ohňovej show. Medzi najpútavejšie prehliadky patrila učebňa informatiky, kde študenti predviedli, ako sa pracuje na 3D tlačiarňach a ako sa pracuje s robotikou. V rámci ukážky študenti predviedli aj víťazné projekty v informatických súťažiach Enter study a prácu s gravírovačkou. Ak sa Vám, milí uchádzači, u nás páčilo a chceli by ste sa  k nám pridať a zažiť toho oveľa viac, ako sa dalo počas našich prezentácií vidieť, neváhajte a podajte si k nám prihlášku na štúdium najneskôr do 20. marca 2024.

Vaši gymnazisti od sv. Jána Pavla II.

• Beseda s Markom Zákopčanom

• Dňa 4. 12. 2023 sa žiaci IV. A zúčastnili besedy so slovenským spisovateľom a stredoškolským učiteľom Markom Zákopčanom v Podtatranskej knižnici v Poprade. Jeho tvorbu tvoria poväčšine kriminálne príbehy, poviedky, ale aj romány. Cieľom tejto besedy bolo priblížiť žiakom niekoľko tipov, ako postupovať pri tvorivom písaní, pričom pán Zákopčan vychádzal najmä z vlastných skúseností. Žiaci si z tohto podujatia odniesli veľa cenných rád a v rámci diskusie reagovali aj zaujímavými otázkami.

Mgr. Klaudia Regeciová