• Prijímacie konanie

• Milý deviatak, ak to so štúdiom myslíš vážne, držíme Ti miesto!

Pošli si k nám prihlášku do 20. marca 2024.

Tešíme sa na Teba!

• Program Zelená škola: Meranie úniku tepla termokamerou

• Dňa 29. 1. 2024 sa v našej škole uskutočnilo meranie uniku tepla na obvodovom plašti budovy. Za pomoci p. Mariana Šaryho z HaZZ Poprad, sme pomocou termokamery FLIR 2000 postupne premerali úniky tepla z vonkajšej strany budovy, kde sme zistili najväčšie úniky v priestoroch hornej časti okien. Následne sme sa presunuli do interiéru školy, kde sme vo vybraných učebniach taktiež realizovali scanning miest v okolí okien. Najväčšie úniky sme zaznamenali v horných častiach okien. Spodne časti okien, v triedach, kde sú inštalované polyuretánové valce, bol únik tepla menší ako v triedach bez týchto valcov, tzn. v budúcnosti sa budeme snažiť inštalovať teplotné valčeky do všetkých učebni.

V sumárnom hodnotení je budova školy z hľadiska uniku tepla v dobrom stave a nevymyká sa priemeru podobných budov rovnakého zamerania.

Mgr. Martin Stromko

• Lyžiarsky výcvik

• V týždni od 15.-19. januára sa žiaci 7.A a prvého ročníka gymnázia zúčastnili spoločne lyžiarskeho výcviku už tradične v Liptovskej Tepličke. Pod vedením pánov učiteľov Stromka, Halavina a Vasilčáka im to šlo na svahu veľmi dobre Mnohí sa zdokonalili alebo si osvojili lyžiarske zručnosti. Okrem lyžovania si žiaci užili aj mnoho zábavy a spoločného času, či už počas prednášok o technike lyžovania, večerných filmov, karnevalu alebo zaujímavom rozprávaní člena horskej záchrannej služby s ukážkou pravého lavínového batohu. V strede týždňa prišli na návštevu pán kaplán, pán riaditeľ a triedne učiteľky a spoločne slávili svätú omšu. Všetci sa vrátili živí, zdraví a plní super zážitkov a upevnených kamarátstiev

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 17. januára 2024 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, kde nás úspešne reprezentovala žiačka II. A triedy Sofia Ella Kornajčíková, ktorá získala krásne 3. miesto.

Blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Návšteva otca biskupa

• V stredu 10. januára sme na našej škole prežili veľmi pekný deň. Navštívil nás otec biskup František Trstenský. Žiakov nižších ročníkov navštívil v triedach a obdaroval ich obrázkom. Potom viedol diskusiu so študentmi gymnázia a žiakmi 8. a 9. ročníka. Stretnutie bolo radostné a podnetné. Sme otcovi biskupovi veľmi vďační za návštevu a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie. Myslíme naňho vo svojich modlitbách.