• Európsky deň jazykov

• V utorok 26. septembra sme sa my, žiaci gymnázia, a žiaci 9. roč. ZŠ, pri príležitosti Európskeho dňa jazykov spoločne vybrali na filmové predstavenie.

Po príchode do kina sme sa pohodlne usadili a čakali. Nikto z nás totiž nevedel, aký film si pozrieme. Po tajuplnom úvode z obdobia druhej svetovej vojny nám bol odhalený názov: Indiana Jones a nástroj osudu.

Film bol akčný, nenechal nás ľahostajných, všetci sme si ho užili a zároveň sme si mohli precvičiť našu angličtinu.

Sme veľmi radi, že aj takouto oddychovou formou sme mohli otestovať naše vedomosti z oblasti cudzích jazykov.

Ďakujeme našej škole

J. Cehuľová, III. A

• Oznam pre rodičov

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na plenárnu schôdzu, ktorá sa uskutoční dňa 2. 10. 2023 v pondelok o 15:30 na 1. poschodí v budove školy.Po plenárnej schôdzi sa uskutočnia triedne rodičovské schôdze v jednotlivých triedach v čase od 16:00 do 17:00 hod.

V rámci triednych schôdzí budú zvolení zástupcovia ZŠ a gymnázia do Rodičovského spoločenstva školy.

• FS Vagonár v Brazílii

• V meste Nova Prata sa konali medzinárodne Majstrovstvá sveta organizáciie FIDAF. FS Vagonár získal titul World Champion - čiže majster sveta FIDAF, ako jediná krajina z Európy v histórii súťaže spomedzi 5 zúčastnených krajín.

Okrem toho získali ocenenie za najlepšie choreografie na súťaži. Srdečne blahoželáme

• Deň bez elektroniky na našej škole

• V piatok 22. 9. 2023 budeme na  a gymnáziu vyučovať bez použitia PC, notebookov, tabletov, telefónov a interaktívnych tabúľ. Prednosť dostanú učebnice, zošity, klasická tabuľa a krieda či fiksa.

Chceme tak prispieť k šetreniu elektrickej energie na škole a tým aj ochrane zdravia očí a chrbtice.

• Študentská súťaž Susedia

• Vo štvrtok 7. 9. 2023  boli vyhlásené výsledky 8. ročníka študentskej súťaže Susedia, na ktorých sme nezabudli, ktorú organizuje  DSH  a ICEJ - Medzinárodným kresťanským veľvyslanectvom Jeruzalem a občianskym združením Pravda a láska.

Vyhlásenie výsledkov sa konalo počas tohtoročného pietneho aktu Čítanie mien obetí holokaustu v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave.

Do súťaže sa zapojili školy od Bratislavy po Prešov a úroveň všetkých prác bola veľmi vysoká. Porota zložená z historikov, etnológov a laikov mala preto ťažkú úlohu.

3. miesto obsadila naša žiačka Melisa Handzušová z II.AG triedy gymnázia.

Čítania mien obetí holokaustu sa zúčastnil aj p. minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Daniel Bútora.

• Otvorenie školského roka

• Nový školský rok sme odštartovali svätou omšou v Kostole sv. Cyrila a Metoda, privítali sme nového pána kaplána Bystríka, malých prváčikov a prvákov na gymnáziu. Všetkým želáme úspešný školský rok, veľa pekných zážitkov, nových vedomostí a veľa úspechov.

• Duchovná obnova zamestnancov

• Vo štvrtok 31. augusta sa zamestnanci našej školy zúčastnili duchovnej obnovy na Spišskej Kapitule. Pán farár Benko v prednáške povzbudil k upevneniu povolania, po nej nasledovala svätá omša v Katedrále sv. Martina, ktorú odslúžil nový školský pán kaplán Bystrík, a po obede bola ešte možnosť prehliadky biskupského úradu a krátke stretnutie s otcom biskupom Kubošom.

Tešíme sa na nový školský rok