• Informatická súťaž iBobor SŠ

• Napriek tomu, že sú tohto roku študenti doma a vzdelávajú sa dištančne,sa v dňoch 10. a 12. novembra 2020zúčastnili celoslovenskej online súťaže iBobor - Informatický bobor (ibobor.sk). Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujemo informatiku, informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Súťaž prebieha v 44 krajinách sveta a každoročne sa jej zúčastňuje okolo milión súťažiacich. Na Slovensku tohto roku súťažilo 55064 súťažiacich z 804 škôl.

V tomto školskom roku sa súťaže  na našej škole zúčastnilo 14 študentov z 1. až 4. ročníka (kategória Senior a Junior).

Najlepšie výsledky, ktoré dosiahli naši študenti v celkovom poradí v konkurencii s viac ako 9 462 študentmi škôl celého Slovenska, boli:

V kategórii Senior sme mali troch zástupcov.

V kategórii Junior súťažilo 11 študentov, piati z nich boli úspešnými riešiteľmi.

vysledky_GYMN_2020_2021.pdf

Všetkým súťažiacim ďakujeme a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme .

• Olympiáda z cudzích jazykov

• Posledný novembrový piatok, dňa  27.11. 2020, sa naši  gymnazisti zúčastnili online školského kola olympiády v anglickom jazyku (OAJ).  Tento rok, v poradí už ako 31. ročník OAJ , sa do zmerania svojich cudzojazyčných  zručností zapojilo 17 angličtinárov, reprezentantov svojich tried. Víťazi oboch kategórií (kategória  2A pre 1.-2. ročník a kategória 2B pre 3. a 4. ročník gymnázia) potvrdili, že vynikajú výbornými jazykovými schopnosťami.

Najúspešnejším tohtoročným súťažiacim sa za mladšie ročníky v kategórii 2A stal Jozef Bizoň z II.A   triedy,  striebornú priečku obsadila Tímea LeškováII.A triedy, a bronz si „odniesla“ Gabriela Sendy Hrinová z II.A triedy. Môžeme pochváliť i našich čerstvých  prvákov,  z ktorých si „medenú“ cenu svojimi výbornými vedomosťami vybojovala Alžbeta Karkošková I.A triedy.

Najúspešnejším tohtoročným súťažiacim sa za staršie ročníky v kategórii 2B stal tohtoročný maturant a každoročný úspešný účastník olympiády v anglickom jazyku Michal Riedl zo IV.A triedy, na druhom mieste sa umiestnil aktívny športovec Sebastián Jurčišin zo IV.A triedy a tretie miesto získala Terézia Vernarecová z III.A triedy.

Víťazom, Jozefovi Bizoňovi Michalovi Riedlovi, ktorí postupujú na okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku v januári 2021 , prajeme  veľa šťastia  a dúfame, že nadviažu na minuloročné úspechy.

V školskom kole online olympiády z nemeckého jazyka (ONJ) potvrdil svoje jazykové nadanie opäť žiak IV.A triedy, Michal Riedl, ktorý bol svojim počtom získaných bodov jediným úspešným riešiteľom.

Všetkým súťažiacim ešte raz ďakujeme za účasť, želáme im veľa úspechov a dúfame, že i táto súťaž prispela k ich ďalšej motivácií v štúdiu cudzích jazykov :)

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Aj v tomto školskom roku 2020/2021 sa žiaci Gymnázia sv. Jána Pavla II. zapojili do Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

Nedali sa odradiť netradičnou online formou školského kola a v peknom počte 14 súťažiacich si zmerali svoje sily v podobe vedomostí, kreativity a rétorikyv 2 kategóriách.

Kategória A (tretí a štvrtý ročník gymnázia)

1. miesto: Michal Riedl, IV. A

2. miesto: Filip Dlhý, IV.. A

3. miesto: Mária Turčanová, IV. A

Kategória B (prvý a druhý ročník gymnázia)

1. miesto: Alexandra Grivalská, II. A

2. miesto: Gabriela Sendy Hrinová, II. A

3. miesto: Sára Benková, II. A

Súťažiacim blahoželáme a víťazom v jednotlivých kategóriách prajeme, aby úspešne reprezentovali naše gymnázium na krajskom kole OSJL!