• Skvelé umiestnenie nášho žiaka

• V krajskom kole súťaže „....a Slovo bolo u Boha“, ktoré sa konalo v našej škole dňa 20. 1. 2022,
              obsadil v piatej kategórii medzi recitátormi stredných škôl tretie miesto Timotej Marhefka zo IV.AG.
              Porotu zaujal sugestívnym prednesom veršov klasikov slovenskej poézie I. Kraska a M. Válka. Timovi
              srdečne blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy v ďalšej súťaži a prajeme mu veľa ďalších
              úspechov.

• „...a Slovo bolo u Boha....“

• Dňa 20.1. 2023 sa v našej škole opäť konalo krajské kolo súťaže „...a Slovo bolo u Boha....“. V recitácii kresťanskej poézie a prózy súťažilo 45 žiakov zo škôl západnej časti Prešovského a Košického kraja v piatich kategóriách. Víťaz z každej kategórie postupuje do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v Batislave 25. marca 2023. Víťazom súťaže srdečne blahoželáme.

Vysledkova_listina.docx​​​​​​​

• Duchovná obnova tretiakov

• Dňa 17. -  18. januára sa gymnazisti III.A zúčastnili na duchovnej obnove vo Važci.

Duchovná obnova trvá obvykle dva dni a je založená na jednej podstatnej téme.

Tentokrát sa učili odpúšťaniu v živote a vnútornej láske. Zažili mnoho sĺz a nový pohľad na odpustenie. Je veľmi ťažké vedieť ako odpustiť a oslobodiť sa v živote od tejto ťažoby.

Aj napriek tomu, že sa žiaci dobre nevyspali, dokázali prekonať svoju únavu a zdolať mnohé zaujímavé aktivity, ktoré pre nich organizátori pripravili.

Ku koncu obnovy mali žiaci možnosť odovzdať spätnú väzbu a aj pár milých slov pre organizátorov.

Všetkým ďakujeme a povzbudení odchádzame ku školským aktivitám.

Pavol Mihál, III.A

• CREATIVE WRITING

• Zdokonaľovanie sa v anglickom jazyku môže mať veľa podôb.

Tak ako napríklad naše učenie sa gramatických časov a rozširovanie si slovnej zásoby v kontexte.

Prácou v skupinách sme vytvárali vlastné príbehy, ktoré sme prezentovali pred ostatnými spolužiakmi. Bol to čas nielen pre ukázanie našich talentov, ale aj pre budovanie vzájomnej spolupráce a v neposlednom rade pre precvičenie a zdokonalenie sa v anglickom jazyku.

Mgr. Anna Špinerová

• Naša absolventka Lucia Zvalená prednášala žiakom ZŠ

• Dni 19. 12. 2022 a 21. 12. 2022 boli pre mňa výnimočné. Prednášala som žiakom piateho a šiesteho ročníka Základnej školy sv. Jána Pavla II. v Poprade zadanie z predmetu Environmentálna výchova, na tému Prikrmovanie vtáctva v zimnom období. Predmet Environmentálna výchova má vyučuje Ing. Zuzana Gallayová.

Prednáška trvala dve vyučovacie hodiny.

V úvode som žiakom zdôraznila význam prikrmovania vtákov, vysvetlila, ktoré krmivo je vhodné a ktoré zasa nie a ďalšie dôležité detaily. Po vstupnej diskusii nasledoval interaktívny kvíz cez aplikáciu Kahoot, v ktorom som si preverila vedomosti žiakov. Žiaci mali určiť 24 druhov vtákov podľa fotografií. Časový limit na jeden druh bol 30 sekúnd. Žiaci preukázali veľmi dobré vedomosti z biológie, väčšinu zobrazených druhov spoznali.

Po prestávke som žiakom púšťala zvukové prejavy vtákov. Ku každému hlasovému prejavu mali žiaci tri možností o aký druh sa jedná. To už bolo o čosi náročnejšie, ale spoločne sme sa dopracovali k správnym odpovediam.

V ďalšej časti som prezentovala žiakom výsledky mojej SOČ, kde som zdôraznila význam zimného prikrmovania spevavcov. Žiaci mali množstvo zvedavých otázok, na ktoré sme sa snažili nájsť spoločné odpovede. Celá prezentácia bola doplnená množstvom mojich fotografií a zaujímavých videí. Bola to pre mňa veľmi dobrá skúsenosť.

Na záver by som sa chcela poďakovať všetkým žiakom za ich pozornosť a aktívny prístup. Takisto ďakujem vedeniu Základnej školy sv. Jána Pavla II. v Poprade a PaedDr. Zuzane Čerkalovej za možnosť realizovania tejto aktivity.

Lucia Zvalená

Technická univerzita vo Zvolene